Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Prodejce zlata s dlouhou historií

U nákupu zlata určitě nechcete narazit na podvodníky. Bohužel, i takoví na trhu operují. Právě proto je klíčové obrátit se na prodejce, který na trhu působí dlouhá léta. Prodejce zlatých a stříbrných investičních slitků a mincí s e-shopem Zlatemince.cz se oboru věnuje už od roku 2003, což je ojedinělé nejen v rámci Česka, ale i Evropy.

Jejich web má více než 9 000 stránek. Najdete tam technické parametry mincí a slitků, detailní fotografie a také zajímavosti z české mincovní tvorby. Je to tedy vynikající místo i pro začínající investory, kteří se chtějí na trhu investičního zlata nějak zorientovat. 90 % nabízeného zboží je skladem, což zaručuje velmi rychlé dodání. Nemějte strach si objednat online. Zásilky jsou odesílány ve speciálních bezpečnostních obalech a obsahují několik bezpečnostních prvků, jež zajišťují, aby nedošlo k neoprávněnému otevření bez stop. Zásilky jsou pojištěny a nemají žádný reklamní potisk. Nikdo tedy neví, co se uvnitř skrývá.

Pořiďte si české i světové mince a slitky

V nabídce najdete investiční prvky od Pražské mincovny, České mincovny, Slovenské mincovny, Vídeňské mincovny i Mincovny USA. Co se týče zlatých slitků, prodávají se především ty švýcarské. Žádný český výrobce zlaté slitky nevyrábí. Firma si dále razí i své vlastní medaile – nejen zlaté a stříbrné, ale i platinové. Každá taková medaile je uměleckým dílem, podílí se na ní nejvýznamnější sochaři a malíři, například akademický sochař pan Vladimír Oppl. Tyto medaile jsou vynikající příležitostí pro dárek a nejsou vůbec finančně náročné.

Lidé se často domnívají, že do zlata se dají investovat jen vyšší desítky tisíc či statisíce. Není tomu ale tak. Můžete si pořídit malou minci nebo slitek. Důležité je nebát se a začít. Zlato se dá velmi dobře přikupovat postupně.

Své bohatství si držíte sami

Do zlata se dá investovat i formou akcií, dluhopisů zlato těžících firem, různých certifikátů o vlastnictví zlata. Jediný správný způsob investování je však kupovat fyzické zlato, tedy mince nebo slitky. Přináší vám výhody, které jiné formy nemají. Fyzické zlato máte doma. Můžete s ním jakkoliv operovat, tedy vzít si ho s sebou a prodat, kdy potřebujete. Se zlatem se obchoduje po celém světě, nejste místně vázaní. Prodat ho můžete třeba tam, kde jste ho koupili, nebo někde úplně jinde.

Jen je potřeba popřemýšlet o tom, že zlato budete muset někde skladovat. Jedna nebo dvě mince se dají nechat v šuplíku, ale jakmile vaše bohatství ve zlatě poroste, je vhodné si pořídit bezpečný trezor.

 

Související

Text nevyjadřuje názor redakce