Když loni v září přišel na trh nový ERP systém pro velké a střední firmy HELIOS Nephrite, zdálo se to v kontextu doby překvapující. Systém navržený podle aktuálních potřeb téměř 500 zákazníků si prošel vývojem i v době lockdownu. Během pár měsíců si připsal dvě prestižní ceny a přešlo na něj 20 velkých firem.

Nečekaný krok

Zatímco se v roce 2020 řada IT projektů odložila nebo aspoň významně zpozdila, největší český dodavatel ERP systémů, společnost Asseco Solutions, jela podle plánu. V září tak uvedla svůj HELIOS Nephrite cílící na velké firmy. Ten byl postaven na základě skutečných potřeb u velkých firem v České republice a na Slovensku, a to i v době po propuknutí pandemie COVID-19. Díky tomu reflektuje skutečné a někdy i dost specifické potřeby českých firem, což se mu vyplatilo.

Ještě v listopadu si HELIOS Nephrite odnesl první místo v soutěži IT produkt roku v kategorii informační systémy a o měsíc později byl zařazen do přehledu Pozoruhodných produktů pro rok 2021. Pouhý půl rok od uvedení na trh ho plně využívá přes 20 velkých společností, včetně např. vydavatelství Economia, největšího českého producenta cukru a lihu společnosti Tereos TTD, známého producenta přáníček a deskových her Albi, nebo české pobočky vydavatele věrnostních karet a stravenek společnosti Edenred. Letos řady jeho uživatelů výrazně narostou, a to díky migracím firem ze staršího HELIOSu Green a také novým akvizicím.

Připraven na byznys i v době COVIDu

Důvodem velmi rychlého úspěchu HELIOS Nephrite na trhu je právě jeho připravenost na dobu koronaviru. Celý systém byl od základu připraven pro vzdálenou spolupráci, a to včetně např. komunikačního centra, které sdružuje komunikaci k fakturám, objednávkám, výrobním příkazům apod. přímo v systému, a to stejnou formou, jakou třeba fungují sociální sítě. Systém také obsahuje portálové řešení pro výměnu informací s externími subjekty, či vestavěnou telemetrii pro proaktivní předcházení technickým problémům a vzdálený Helpdesk. Díky němu může IT oddělení poskytovat uživatelům vzdálenou podporu na stejné úrovni, jako by probíhala osobně. Výrazným přínosem pro všechny uživatele je práce přímo z webového prohlížeče prostřednictvím portálu.

Inovace v DNA aneb evidence testů na COVID-19 během tří dnů.

Podstatné jsou i klíčové inovace, které systém přináší. Zcela jiný přístup k uživatelskému rozhraní, vestavěné business intelligence, pokročilé projektové řízení či nové nástroje pro detailní finanční řízení. Už teď je navíc známá roadmapa inovací na další dva roky. Přibydou nové nástroje pro projektové řízení, kanban, přímé propojení s bankami apod. Paralelně v HELIOS Nephrite vznikají i ad hoc inovace dané aktuálními požadavky pandemie. Evidence povinných testů na COVID-19 přibyla v systému během tří dnů od vládního nařízení a zákazníci si tuto úsporu v administrativě velmi pochvalují.

Lokální oborová řešení zákazníky lákají

Firmy si cení i specializace HELIOS Nephrite na český trh, a to včetně jeho specifických oborových řešení. Efektivitu v logistice podpoří například integrace s Balíkobotem pro dnes tak důležitou expedici zboží, nebo třeba s profesionálním OCR a DMS Docu-X, což je významný krok pro bezpapírovou správu dokumentů.

Související

Text nevyjadřuje názor redakce