Služba ČSOB Drobné zažívá doslova raketový start. Má více než 70 000 klientů a stovky dalších se přidávají každým dnem. Získala také Mastercard Awards 2021 za produktovou inovaci roku. V čem je tak unikátní? Proč odkládání drobných láká velké množství lidí? Odpověď je velmi jednoduchá, jako služba sama.

ČSOB Drobné jsou zcela novým způsobem, jak se pustit do pravidelného, a přitom bezbolestného odkládání a následně investování od korunových částek. Princip je opravdu jednoduchý. Každá platba kartou se zaokrouhlí na nejbližších vyšších 20 korun a drobné zaokrouhlené částky se odloží stranou do virtuální kasičky. V okamžiku, kdy se takto nastřádá 300 korun, jsou tyto peníze automaticky odeslány do fondu ČSOB Bohatství. Fond ČSOB Bohatství je se svými 35 miliardami korun pod správou největším podílovým fondem v České republice. ČSOB Drobné tak inovativně propojují svět každodenních plateb kartou se světem investování.

„Lidé si mohou vyzkoušet investování na drobných částkách. Po každé platbě kartou mohou ve svém mobilu sledovat, jak jim peníze přibývají či jak si vedou ty již zainvestované,“ říká Jan Kůrka, z ČSOB Asset Management, zodpovědný za digitální inovace.

Právě ona hravá a on-line forma drobného střádání a sledování stavu virtuálního prasátka je jedním z hlavních taháků této služby. Navíc je tato forma investování zcela bez vstupních poplatků, a tím ČSOB Drobné boří jednu z hlavních bariér, proč se lidé zdráhají investovat. „Hlavními bariérami pro vstup do světa investic jsou v hlavách lidí právě poplatky a představa, že pro investování potřebují statisíce. Pro investování s ČSOB Drobnými vám stačí platební karta, pár korun, žádné poplatky za zřízení a vše máte pod kontrolou,“ dodává Kůrka.

ČSOB drobné
ČSOB Drobné
Foto: ČSOB Asset Management

Služba ČSOB Drobné se neustále rozvíjí a doplňuje další možnosti a funkce. Sami klienti se podílí na jejích parametrech. „V lednu jsme se zeptali skupiny asi 15 tisíc klientů s Drobnými, co se jim na službě líbí, co by chtěli změnit či doplnit. Drtivá většina z nich odpověděla, že by si přáli do Drobných přidat možnost volby rychlosti, jakou se Drobné střádají. Navrhli ony rychlosti 2x, 3x, a 5x, i samotný název nové funkce. Tímto způsobem přišlo v dubnu na svět Turbo.“ vysvětluje Kůrka.

Funkce Turbo funguje na jednoduchém principu, kdy si klient sám může zvolit rychlost, jakou se mu drobné budou střádat. Zaokrouhlené částky se tímto číslem násobí a peníze se tak odkládají rychleji. Rychlost je možné kdykoliv změnit, ať již v nové aplikaci ČSOB Smart či v internetovém bankovnictví.

„Turbem rozvoj Drobných určitě nekončí. Již nyní máme rozpracovány další funkce, které budeme do Drobných postupně přidávat. Spokojenost našich klientů, jejich zaujetí pro toto hravé řešení, jejich velmi pozitivní ohlasy na Drobné, to vše je pro nás obrovská motivace se dále zlepšovat. Získaná ocenění a podpora od klientů nám ani jinou možnost nedává,“ dodává s úsměvem Jan Kůrka.

Službu ČSOB Drobné si může sjednat kdokoliv, kdo má účet u ČSOB, kartu a je mu více než 18 let. Lze to udělat pohodlně on-line či na jakékoliv pobočce ČSOB.


Hodnota investice může kolísat, její návratnost není zaručena. Podrobné informace včetně informací o poplatcích a rizicích naleznete v dokumentu Sdělení klíčových informací a v dokumentu Jak se stanovuje produktové skóre a/nebo v prospektu/statutu fondu dostupných na www.csob.cz, popř. si uvedené materiály můžete vyžádat v listinné podobě od svého bankéře.

Související

Text nevyjadřuje názor redakce