Přestalo vás bavit přizpůsobovat se požadavkům zaměstnavatele? Máte plnou hlavu skvělých podnikatelských plánů i dostatek odhodlání a odvahy, abyste se mohli pustit do samostatného podnikání?

Pokud dobře rozumíte svému oboru, dokážete vyrobit produkty, o které je mezi zákazníky zájem, nebo jste našli příležitost, která vám nabízí možnost vydělávat peníze s mnohem větší časovou nezávislostí, než můžete získat v jakémkoli zaměstnání, není žádný důvod, proč byste se nemohli vydat vlastní cestou. Je však třeba vyřídit si potřebná oprávnění.

Podnikat můžete i na živnostenský list. Založení s. r. o. však minimalizuje rizika

K tomu, abyste se stali podnikatelem, vám v České republice většinou stačí získat živnostenský list. U živnosti volné dokonce nepotřebujete odbornou kvalifikaci ani praxi v oboru. Pokud se však chcete vyhnout rizikům, kterým jsou vystaveny osoby samostatně výdělečné činné podnikající pod vlastním jménem, bude pro vás výhodnější založení s. r. o. Pak totiž nebudete za závazky plynoucí z podnikání ručit celým osobním majetkem a v případě neúspěchu nevystavíte nepříjemnostem sebe ani svou rodinu. S. r. o. má status právnické osoby, vystupuje tedy pod vlastním jménem a disponuje i ručí vlastním majetkem.

Když svěříte založení s. r. o. specialistům, ušetříte nemalé množství času

Založení s. r. o. může být pro laika pořádný oříšek. Požadavky úřadů vás často mohou zaskočit, navíc si budete muset celou problematiku nastudovat. Když ale využijete služeb profesionálů, kteří mají se zakládáním s. r. o. bohaté zkušenosti a celou problematiku ovládají na jedničku, může být vaše s. r. o. zapsána v obchodním rejstříku zapsána již během pěti dnů. Jako základní kapitál stačí od roku 2014 pouhá 1 Kč, ideální je alespoň 1000 Kč.

Související

Text nevyjadřuje názor redakce