Pro manipulaci s materiálem ve skladech se používají různé nástroje, které nejenže pomáhají zaměstnancům, ale také zefektivňují práci jako takovou. Vedle vysokozdvižných vozíků nachází ve skladech uplatnění také paletové vozíky, jež zvyšují bezpečnost a produktivitu na pracovišti. Paletové vozíky jsou vhodné pro sklady i logistická centra.

Paletový vozík je zařízení sloužící k bezpečnému manévrování s těžkými náklady. Existuje ruční i elektrický paletový vozík. Setkáte se ještě s vysokozdvižným vozíkem (ve zkratce s VZV), ale to je kapitola sama o sobě.

Cenově přijatelný pomocník

Paletové vozíky jsou cenově výhodné, navíc jsou k dispozici i použité vozíky, jejichž pořizovací cena je ještě podstatně nižší. V porovnání s vysokozdvižným vozíkem vám paletová varianta nejenže ušetří spoustu peněz při pořizování, ale vyžaduje i méně údržby, navíc nepotřebujete ani palivo. Z dlouhodobého hlediska je tedy provoz nákladově efektivnější, a proto je paletový vozík ideální volbou do podniků s omezeným rozpočtem.

Optimalizace provozu

Další předností je, že paleťák, jak se vozíku lidově říká, zvládá nakládku a vykládku různých materiálů s rozmanitými hmotnostmi. Zvýšíte produktivitu ve skladu. Zaměstnanci ušetří spoustu vlastní energie, ale také čas. S paletovým vozíkem je jednoduché manipulovat s těžkým zbožím. Navíc některé modely mají integrované váhy, takže vážení zboží je rychlejší.

Závěrem nesmíme zapomenout na to, že paletový vozík je bezpečnější. Při práci s těžkými břemeny dochází často k úrazům na pracovišti. Paletový vozík má taková rizika eliminovat.

Jestliže hledáte společnost, která má ve své nabídce tento druh techniky, podívejte se do portfolia společnosti STILL. Poskytuje vedle prodeje i pronájem vozíku. Záleží na tom, jestli sháníte pomocníka pro dlouhodobé, nebo krátkodobé využití.

Související

Text nevyjadřuje názor redakce