Česká republika patří v zavádění inovací v oblasti bezhotovostních plateb mezi světovou špičku. Potvrzují to nejen čísla z průzkumů, podle nichž například 92 % Čechů při nákupech v kamenných prodejnách platí převážně bezhotovostně, ale i dlouhodobá zkušenost lokálních bank a přijímatelů karet. Především díky nim mají spotřebitelé v Česku možnost platit kartou, chytrým telefonem nebo hodinkami bezpečně, pohodlně, rychle a téměř kdekoliv. Visa ocenila partnery, kteří k tomu podle jejích údajů a dalších ukazatelů v roce 2022 nejvíce přispěly.

„Oceněním Visa Awards chceme poděkovat bankám a přijímatelům platebních karet za to, že společnými silami neustále inovujeme způsob, jakým lidé platí v kamenných obchodech nebo online. Díky nim prosperují i čeští obchodníci, kterým se díky akceptaci bezhotovostních plateb zvyšují příjmy až o 18 %,“ uvedl Petr Polák, country manažer pro Českou republiku.

Marcel Gajdoš (vlevo) s Petrem Polákem předali dvě ocenění do rukou Jana Hailicha, Head of payments, cards and ATMs v České spořitelně.
Marcel Gajdoš (vlevo) s Petrem Polákem předali dvě ocenění do rukou Jana Hailicha, Head of payments, cards and ATMs v České spořitelně.
Foto: komerční sdělení

Ocenění #1 issuer za největší podíl aktivních karet v portfoliu Visa letos získala Česká spořitelna, zastoupená Janem Hailichem, Head of Payments, Cards & ATMs. Podle interních údajů společnosti Visa zaznamenala největší meziroční nárůst objemu transakcí kartami Visa společnost UniCredit Bank, a obsadila tak první místo v kategorii #1 acquirer. Cenu si převzal Martin Žárský, zodpovědný za acquiring, a Alenka Prskalo, Head of Retail Products and Services. MONETA Money Bank zaznamenala největší meziroční nárůst nových karet Visa v roce 2022, a získala tak první místo v kategorii #1 new cards. Cenu z rukou Petra Poláka převzal Andrew Gerber, Chief Products and Marketing Officer.

"Naším hlavním cílem je přinášet řešení, která co nejlépe odrážejí potřeby bank a držitelů karet, a také produkty a služby pro obchodníky a acquirery, díky nimž bude z digitalizace profitovat celá společnost," řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Česko, Maďarsko a Slovensko. „V rámci Visa Awards chceme bankovní sektor speciální kategorií motivovat k většímu důrazu na udržitelnost – tak abychom společně v této oblasti vzdělávali spotřebitele a zpřístupňovali jim nástroje pro kompenzaci environmentálního dopadu,“ dodal.

Ocenění Visa Awards v kategorii #1sustainable bank si za rok 2022 odnesla Komerční banka.
Ocenění Visa Awards v kategorii #1sustainable bank si za rok 2022 odnesla Komerční banka.
Foto: komerční sdělení

Cenu za udržitelnost #1 sustainable bank získala Komerční banka, která má jako první banka u nás na střeše své centrály fotovoltaickou elektrárnu a je jedním z iniciátorů projektu Udržitelný e-shop který připravila společně s Visa, společností Heureka a Asociací společenské odpovědnosti. V kategorii digitální propozice získala cenu Česká spořitelna za podporu vydávání virtuálních karet. Ocenění v kategorii #1 innovation si odnesla společnost Global Payments za širokou nabídku digitálních platebních metod pro obchodníky. Cenu #1 woman in payment systems získala Daniela Pešková z České spořitelny, která se jako členka jejího představenstva zásadním způsobem zasazuje o rozvoj českého bankovnictví a digitalizaci společnosti a zároveň motivuje další ženy ke kariéře v oblasti finančnictví.

Více informací o produktech a službách Visa pro digitální prodej najdete zde

Související

Text nevyjadřuje názor redakce