Hliníková střecha padne téměř každému domu, ať už jde o novostavbu, nebo starší dům, který rekonstruujete. Překážkou nejsou vikýře, odvětrávací otvory, ani zaoblení.

Mýtům o plechových střechách nevěřte

Plechová střecha byla v minulosti vnímána spíše negativně. Technologie ale hodně pokročily, a tak je většina obav opravdu zbytečných. Hliníkové střechy skvěle odolávají povětrnostním vlivům a díky systému drážek bezpečně drží tam, kde mají. Nerezaví, jsou barevně stálé. Tedy aspoň v případě, kdy si zvolíte řešení od ověřené firmy PREFA.

Udržitelná střešní krytina s nízkou hmotností

Pokud rekonstruujete dům se staršími krovy, je možné, že jinou krytinu než plechovou ani nebudete moci použít. Starší krovy neunesou vysokou zátěž. Hliníková krytina však váží jen 2,3 až 2,75 kg/m2 podle zvoleného systému. Můžete si vybrat falcované tašky, falcované šindely, falcované šablony či věžovky pro zdůraznění věžiček, stříšek a komínů.

Hliníková střešní krytina má dlouhou životnost. Výrobce na ni poskytuje 40letou záruku. A co pak, až doslouží? Hliník je 100% recyklovatelný, navíc ho lze recyklovat stále dokola, aniž by se snižovala jeho kvalita. Vaše střecha tedy nezanechá na naší planetě žádný odpad, naopak se dále využije.

Fasáda také z hliníku

Stejné výhody mají samozřejmě i hliníkové fasády. Skvěle dům chrání před venkovními vlivy, navíc fungují jako tepelná izolace. A jak taková hliníková fasáda vypadá? Velmi efektní je například řešení, kdy je hliníkem obložen štít, stejně jako se dříve štíty obkládaly dřevem. Podívejte se na web firmy PREFA do referencí například právě na tuto rekonstrukci fasády se Siding.X v kouřově stříbrné barvě.

Související

Text nevyjadřuje názor redakce