Zvolte si vhodný systém

Fotovoltaika přichází v pestré škále výkonů, takže výběr ideálního řešení není vždy jednoduchý. Silnější systémy vás sice vyjdou na vyšší částky, ale zase zajišťují větší dlouhodobé úspory.

Z hlediska běžných domácností je populární volbou hlavně fotovoltaika 10 kW s 11,52 kWh bateriovým úložištěm. Tento mix hravě pokryje běžné potřeby domácnosti po několik měsíců v roce. Ani v chladnějším období však nespí a dále snižuje vaše účty za energie.

Ukládání do baterií

Přebytečná energie se jen tak neztratí, protože se průběžně ukládá do baterií. Někteří lidé ji pak prodávají dále do sítě, čímž si vydělají zajímavé peníze. V tomto ohledu se vyplatí například vánoční akce od oblíbené společnosti Ilios.

Ta vám k balíčku fotovoltaické elektrárny a tří baterií Wattsonic dodá čtvrtou baterii v hodnotě 60 000 Kč za pouhou 1 Kč.

Jestli toužíte po co nejvyšších úsporách peněz, je vhodnou volbou fotovoltaika s tepelným čerpadlem. Panely se postarají o elektrické spotřebiče a svícení, zatímco tepelné čerpadlo pokryje vytápění domácnosti a ohřev vody.

Ať tak, nebo onak, v obou případech máte nárok na zajímavé dotace z programu Nová zelená úsporám. Nemusíte přitom nic řešit, obíhat úřady ani se stresovat nekonečným vyplňováním smluv. Zmínění odborníci totiž prohlédnou váš domov, navrhnou ideální systém, namontují jej, zajistí napojení do sítě, a dokonce vám pomohou i s rychlým obdržením finanční kompenzace. Mrkněte se na jejich webové stránky a uvidíte sami.

 

Související

Text nevyjadřuje názor redakce