Když potřebujete taxík, rozhodně nezkoumáte, jaké je číslo na taxi službu. Žijeme v moderní době, kdy se dá všechno zařídit přes telefon. Pro většinu lidí je pohodlnější vzít do ruky mobil, otevřít aplikaci a na pár kliknutí si taxi objednat. I OnTaxi takto funguje. Stačí si nainstalovat aplikaci pro Android či iOS a už jedete! Objednávat se dají městské i meziměstské jízdy, můžete si vybrat typ auta a doplňkové možnosti – třeba podsedák pro dítě nebo přepravu zvířete. Cenu vidíte ještě před objednáním zakázky.

Veškerý komfort a zajímavé ceny

Aplikace funguje velmi intuitivním způsobem. Přidáte do ní platební kartu, takže za jízdu platíte elektronicky, nemusíte řešit předávání peněz řidiči. V aplikaci na mapě celou dobu vidíte, jak se k vám objednané taxi blíží. Tohle všechno ale nabízí i konkurence. Čím tedy OnTaxi v Praze boduje? Samozřejmě nízkými cenami.

Ceník je zcela transparentně uveden na webu. Máte možnost vybrat si ze tří tarifů, kdy tarif standard stojí 10 Kč za km, 2 minuty čekání jsou zdarma a za každou další platíte 6 Kč. Minimální vzdálenost je 4 km a minimální sazba 70 Kč. Nejdražší prémiová verze stojí 21 Kč za km (tedy dvojnásobek), minimální sazba je 200 Kč. Při této verzi však získáváte cashback, tedy část peněz zpátky.

Jak si objednat taxi?

Je to jednoduché. V aplikaci nejdříve vytvoříte trasu (zadáte odkud kam chcete jet), poté vyberete třídu auta. U třídy rovnou vidíte cenu za trasu, takže se můžete orientovat i podle ceny. Na závěr si vyberete platební metodu. Podporovaný je třeba i Apple Pay, na druhou stranu si můžete vybrat také platbu v hotovosti. Pak si navolíte další možnosti jako klimatizaci, dětskou sedačku, převoz zvířat atd. Během jízdy je možné upravit parametry cesty, třeba samotnou trasu. Na závěr už jen oceníte jízdu, napíšete komentář a necháte spropitné.

Jak funguje cashback na jízdu taxi?

Cashback je forma věrnostního programu. Za některé jízdy (zejména ve vyšších tarifech) získáváte 5% cashback. Ten můžete příště vybrat jako způsob platby, a tím pádem ušetřit. Ale pozor, po 90 dnech bez provedené jízdy se vám cashback postupně odečítá. Je to tedy chytrý marketingový tah, jak zákazníky přimět využívat služby OnTaxi pravidelně. Cashback si však musíte předem aktivovat, jinak se nepřipíše. To stejné platí i pro promo kód.

Jako noví zákazníci dostanete promo kód na první dvě jízdy ve výši 50 %. První dvě jízdy tedy budete mít za poloviční cenu. 

Promo kódy máte možnost získat různými způsoby. Dostáváte je jako noví klienti, mohou vám je darovat přátelé, kteří OnTaxi také využívají. Sem tam se objevují dokonce i na sociálních sítích nebo na oficiální stránce levné taxi OnTaxi. A co víc, najdete je také na billboardech a ve veřejné dopravě ve vašem městě! Stačí se mít na pozoru. Tak hledejte zelené vozy a billboardy OnTaxi a nezapomeňte je sledovat na Facebooku i jiných sociálních sítích.

Čas od času máte navíc možnost zúčastnit se zajímavých akcí. Třeba v říjnu inzerovali v OnTaxi soutěž, v rámci které jste mohli vyhrát jízdy v hodnotě 10 000 Kč – to je na celý rok ježdění zdarma!

Související

Text nevyjadřuje názor redakce