Být franšízantem přináší spoustu výhod. Zbavíte se hromady starostí, které za vás vyřeší mateřská společnost. Dostanete plnou podporu, pomohou vám se zavedením všech procesů, dokonce vás podpoří i finančně. Ano, mateřské společnosti pak odvádíte určité procento zisku, ale z celkového hlediska se tento model podnikání vyplatí. Své by o tom mohli vyprávět franšízanti ReFresh Bistro.

Nejzajímavější franšíza roku 2023

komerční článek

V ČR je každoročně pořádána soutěž pro ženy s názvem Podnikatelka roku. S ReFresh Bistrem se tam přihlásila jeho generální ředitelka Lucie Remer a podařilo se jí vyhrát ocenění Nejzajímavější franšíza roku 2023. Porota hodnotila celou řadu kritérií, mimo jiné přístup k franšízantům a celkovou vizi projektu. V obou kritériích ReFresh Bistro exceluje.

Už samotná myšlenka přinést do škol kvalitní stravování je velmi sympatická. V pobočkách zapojených bister najdete zdravé čerstvé i zapečené tousty, housky, jogurty s müsli a mnoho dalšího. V nabídce jsou samozřejmě i sladkosti a sladké nápoje, ale pouze pro ty, kteří jsou vzhledem k pamlskové vyhlášce oprávněni si takové svačinky kupovat. ReFresh Bistro má samozřejmě zavedený svůj systém, jak se s touto vyhláškou vypořádat.

Co očekávat jako franšízant?

Především velkou podporu ze strany centrály mateřské společnosti. Předchozí zkušenosti z podnikání nebo z oboru školství či gastronomie určitě nejsou nutné. Důležitá je vize a chuť být co nejlepší. Pokud si za své vezmete jednu pobočku, nemusíte se podnikání věnovat na full time, počítejte se zhruba 3 dny týdně, které vám práce vezme. Řada franšízantů ale úspěšně rozjede několik poboček a pak z této činnosti mají full time zaměstnání. Je to zaměstnání pestré a plné výzev. Podnikání určitě není pro každého. Pokud si ale troufnete, máte o výdělek postaráno. Pod hlavičkou zavedené sítě bister to totiž půjde daleko snadněji, než kdybyste něco začali budovat od nuly.

ReFresh Bistro za vás vyřeší:

  • vyhledání vhodné lokality a zařízení nájemního vztahu,
  • přípravu a realizaci vybavení pobočky,
  • předání know-how a procesů,
  • zaškolení pro manažery, provozní i personál,
  • nastavení a správu IT systémů (platební terminál, pokladna, skladové zásoby apod.),
  • zásobování za nejlepší možné ceny,
  • marketingovou podporu.

Přijdete téměř k hotovému. Vám opravdu stačí přinést jen to nadšení a touhu rozjet vlastní pobočku. A samozřejmě také nějakou vstupní investici.

Měli byste počítat s investicí asi 170 000 Kč až 800 000 Kč. Rozpětí je to velké, konkrétní částka se odvíjí od velikosti pobočky. Na financování lze využít také úvěr. Nevyhnutelné náklady však jsou:

  • 50 000 Kč na franšízový poplatek,
  • 50 000 Kč jako vratná kauce,
  • aspoň 70 – 200 000 Kč na vybavení pobočky (z 40 % ho platí ReFresh Bistro), případně na odstupné, pokud přebíráte zajetou pobočku.

Úvodní investice se vrátí do několika měsíců od otevření, pak už jen vyděláváte.

Koncept prověřený roky na trhu

Koncept je prověřený od roku 2017 a funguje výborně. Jako franšízantovi vám tedy nehrozí riziko, že se na trhu neuchytíte. Už teď je jasné, že se toto podnikání bude rozvíjet. Výše čistého výdělku se liší pobočka od pobočky. Záleží na její velikosti, na zájmu ze stran studentů a žáků i na jiných kritériích. Přesná čísla vám nikdo dát nedokáže. I jako franšízant jste pořád podnikatel, nikoliv zaměstnanec se stálým zaručeným příjmem.

Nemějte ale strach, franšízantům ReFresh Bistro se daří. Spojte se s nimi, ujasněte si detaily této spolupráce a postavte se na vlastní nohy!

 

Související

Text nevyjadřuje názor redakce