Virtuální sídlo si můžete bez problémů zřídit i tehdy, pokud s.r.o. teprve zakládáte, tedy firma ještě neexistuje. Fakturu vystavíte na fyzickou osobu, pak máte právo dát si ji do firemních nákladů.

Jak si představit virtuální sídlo?

Virtuální sídla jsou poskytována obvykle na prestižních adresách v centru Prahy či Brna. Firmy si je zřizují za různými účely, jedním z nich je například dělat lepší dojem na zákazníky a obchodní partnery – jako pražská firma zapůsobíte lépe než firma, jež má uvedenou adresu v nějakém malém městě.

V jedné budově má své virtuální sídlo spousta firem, obvykle mají svou jmenovku na schránce nebo nějaké jiné označení u dveří. Na recepci jsou přijímány návštěvy a zásilky, které poskytovatel virtuálního sídla přeposílá nebo skenuje.

Vy se na této adrese vůbec nevyskytujete. Někdy bývá možnost tam občasně využívat kanceláře nebo zasedací místnosti pro schůzky s klienty. Za tyto služby si ale připlatíte.

Co si určitě pohlídat?

Virtuální sídlo v Praze poskytuje hromada poskytovatelů. Neorientujte se jen podle ceny, ale hlavně podle nabízených služeb. Odkud se dozvíte, kdo vás do firmy přišel hledat? Jak často jsou přeposílány zásilky? Například na Mojesidlo.cz na to mají online systém doručených listin. V případě zájmu můžeme zásilky skenovat nebo přeposílat na Vámi zvolenou adresu.

Dále si pohlídejte, aby byl poskytovatel virtuálního sídla skutečným vlastníkem nemovitosti. Díky tomu se nestane, že by majitel nemovitosti vypověděl nájemní smlouvu a vy byste přišli o své sídlo. Sídlo je nutné měnit v obchodním rejstříku a je to určitá administrativní zátěž. Na druhou stranu, někdy s tím pomohou přímo poskytovatelé virtuálního sídla.

 

Související

Text nevyjadřuje názor redakce