Z fanouška jezdcem

Vladimír Netušil byl od mala vášnivým fanouškem formule 1. Každý závod sledoval a odvážně snil o tom, že jednoho dne sám usedne za volant rychlých monopostů. Jeho sen se zdál být vzdálený, zejména proto, že se začal závoděním zabývat až ve svých třiceti letech.

"První svezení ve formuli jsem zažil jako nezapomenutelný zážitek," vzpomíná Vladimír. "Vyrostl jsem v době, kdy dominovalo Ferrari a Michael Schumacher. Měl jsem vždycky rád červené, a když jsem se poprvé svezl ve formuli s trubkovým rámem, kterou svařovali nějací chlapi z Chomutova, věděl jsem, že do toho chci jít naplno."

Láska k motorsportu a touha závodit ho nakonec přivedly k rozhodnutí vyzkoušet si závodění na okruzích.

Tisková zpráva

Cesta k vrcholu

Přestože začal Vladimír Netušil se závoděním relativně pozdě, brzy si začal budovat jméno v amatérských sériích v České republice. Svou soutěživost a odhodlání ukázal hned v prvním závodě, který rovnou vyhrál. "Na mosteckém okruhu jsem se poté objevil asi pětkrát. Zajímal jsem se, jaké časy tam dosahovali ostatní jezdci. Měl jsem pocit, že jsem rychlý, stejně jako každý na začátku," popisuje své začátky Vladimír.

Odpoután od předpokladů a limitů, postupoval neúprosně kupředu. Rychle se propracoval z amatérských závodů k profesionálním sériím a nakonec získal titul mistra Formule 3 FIA Central Europe v roce 2021.

Vladimír Netušil je momentálně ve fázi přípravy na nadcházející závody v rámci světa motorsportu. Jeho příprava zahrnuje intenzivní tréninky na zlepšení fyzické kondice, síly a reflexů, což jsou klíčové faktory pro úspěch na závodní trati. Zároveň pracuje na technických dovednostech a strategiích, které mu pomohou dosáhnout výhry v nadcházejících závodech.

Netušilův příběh je příkladem toho, že věk nebo okolnosti nemusí být brzdou v dosažení snů. Jeho úspěch je důkazem toho, že vášeň, odhodlání a tvrdá práce mohou překonat veškerá očekávání. "U mě to nešlo, neměl jsem bohaté rodiče. Tátu to dodnes mrzí. Je v tom i politika," říká Vladimír, odmítajíc jakékoli překážky, které by mu stály v cestě k dosažení jeho snů.

S dostatečným odhodláním a vášní je možné dosáhnout i těch nejvzdálenějších cílů, ať už je vám kolik je.

Tisková zpráva

Související

Text nevyjadřuje názor redakce