Z pravidelné zprávy společnosti Cloudfare o hrozbách DDoS vyplývá, že tento typ kybernetického útoku je výrazně na vzestupu. Ke konci roku 2023 narostlo číslo incidentů meziročně o bezmála 120 %. Hackeři se přitom zaměřovali především na webové stránky maloobchodních firem.

Nejedná se ale ani zdaleka o jediný terč – ohroženy jsou firmy prakticky ze všech oborů a oblastí. Jednou z nich je i zmíněná společnost SCIO, která působí v oblasti vzdělávání. Zaměřuje se konkrétně na testování studentů a dotazníková šetření, především na přípravu a realizaci přijímacích zkoušek na vysoké školy. Sama navíc provozuje také více než dvacítku alternativních základních a středních ScioŠkol.

Řešení na míru

Vodafone Business přinesl firmě Scio komplexní řešení zahrnující hned několik služeb. Předně tím společnost získala efektivní nástroj, který ji účinně chrání před zmíněnými DDoS útoky. Od implementace nezaznamenaly její webové stránky a související online služby jediný výpadek, který by byl zapříčiněn útoky přetěžující síť.

Druhou službou je privátní cloud. Společnost Scio přesunula IT infrastrukturu na externí servery, což jí přineslo hned dvě výhody: posílení zabezpečení – datová centra Vodafonu jsou součástí kritické infrastruktury České republiky a disponují vysokou mírou ochrany před nejrůznějšími hrozbami z kyberprostoru – a uvolnění kapacit interních IT specialistů díky outsourcingu. „Náš IT tým má nyní volné ruce a nemusí se tolik soustředit na péči o hardware. Věnuje se více tomu, co se děje ve firmě, rozvoji infrastruktury nebo aktuálně ve spolupráci s vývojáři i AI, kde vidíme obrovský potenciál,“ potvrzuje Tomáš Habermann, provozní ředitel Scio.

Vodafone

Více služeb pod jednou střechou

Společnost Scio tedy získala balíček ICT řešení, který v kombinaci s telekomunikačními službami, jež od Vodafonu odebírala již dříve, tvoří základní pilíř celé řady firemních procesů. Rychlá komunikace a spolupráce s jedním dodavatelem, který zastřešuje vícero služeb zároveň, je potom příjemným bonusem.

Pokud i vy zvažujete modernizaci své IT infrastruktury, a především pak posílení její kyberbezpečnosti, přesně pro vás je tu Vodafone Business. Projděte si nabídku služeb a najděte ty, které posunou váš byznys na nový level.

 

Související

Text nevyjadřuje názor redakce